PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96584}

Zazie w metrze

Zazie dans le métro
6,8 1 160
ocen
6,8 10 1 1160
6,5 13
ocen krytyków
Zazie w metrze
powrót do forum filmu Zazie w metrze

JESTEM NA NIE

ocenił(a) film na 3

Niestety, mojego pierwszego filmowego spotkania z Louisem Malle’m do udanych zaliczyć nie mogę. „Zazie w metrze” to film, o którym wiele dobrego nie mogę powiedzieć. Po pierwsze dlatego, że (prawie bezwyjątkowo) nie lubię filmów, w których fabuła jest tak chaotyczna i kapryśna. Wiem, że to jest jedno ze sztandarowych dzieł francuskiej Nowej Fali, czasami interpretowane też jako jej parodia, ale, do diabła, nie będę owijał w bawełnę – śmiertelnie się na tym filmie wynudziłem. Przetrwać te 88 minut seansu - to było dopiero wyzwanie. Uważam, że ta surrealistyczna opowieść o przygodach wkurzającej dziewczynki w Paryżu to jeden wielki bełkot. Denerwował mnie ten śmieszny montaż, denerwowali mnie przerysowani bohaterowie, denerwował mnie brak wyrazistej fabuły, denerwowało mnie nieustanne pieprzenie o niczym. Oglądając ten film, miałem wrażenie, że jest on przeznaczony dla wąskiego kręgu wtajemniczonych, bo żadnej myśli to ja w nim nie dostrzegłem. Właściwie jedyne, co podobało mi się w tym filmie, to pościg policjanta (czy kto to tam był) za tytułową bohaterką. Wiem, że jest to film-fantazja, że jest jak sen lub „myśl o śnie”, wiem, że jest to eksperymentalny „kaprys” Malle’a, ale nie wszyscy muszą ten kaprys tolerować. 4/10.

ocenił(a) film na 9
adam05

To po co oglądasz filmy które są dla Ciebie z gruntu, wiadomo że... za trudne ?
Gość włącza surrealistyczny, francuski film i pisze że nie lubi filmów chaotycznych. Znaczy że lubi uporządkowane, trzymające sie realiów i puszcza surreal szukając tam porządku, o litosci (!) Coś jednak z Tobą poszło nie tak.

W jakim celu ? Żeby poczuć sie mądrzejszym ? Jesteś hipsterem, samozwańczym artystą ?
Opisujesz film niczym kujon o Gombrowiczu, upupiłeś cały obraz i w dodatku dostałeś oklaski od innych Januszów.

ocenił(a) film na 4
Brumhilda

Nie za ostro? Film się nie podobał i tyle. A że próbował zmierzyć się z trudnym kinem to chyba plus?

ocenił(a) film na 9
Brumhilda

To miłe że piszesz.
Film moim zdaniem nie jest trudny, oglądał go mój 14-letni syn i ubawił się po pachy. To nie Kieślowski tylko głupkowata komedia. Komedia która zyskuje na czasie bo warto mieć na uwadze że dziecko które w niej grało ma dzisiaj 70 lat !
Film się w ogóle nie zestarzał. Niewiarygodne.
Zwyczajnie, jest kino popkulturowe dla mas i kino trochę inne które można obejrzeć ale z założenia będzie dla większości ludzi: dziwne, za stare, inne, nienaturalne, niezrozumiałe itp. Wiec po co ?
Tak samo jest z każdą sztuką. Większość ludzi zachwyca się obrazkami z Ikea, dla nich to sztuka, dla innych to kicz. Tak samo ktoś, wielu z nas może stwierdzić że sztuka współczesna jest bezsensowna, lepsze są jelonki na rykowisku z małomiasteczkowego targu.

Oczywiście jelonkami pogardzam ile sił w pogardzie i nie życzę sobie żeby ktoś taki starał sie być opiniotwórczy.

ocenił(a) film na 5
Brumhilda

Mi też się film nie podobał, proszę nie Bij

Brumhilda

Ależ się zagotowała nasza buraczana poleczka xD
No bo jak to tak? Oceniać film inaczej niż ona? To się nie godzi!
O, patrzcie wszyscy - śmie nawet używać argumentów ciećwierz jeden. Skandal!

"upupiłeś cały obraz i w dodatku dostałeś oklaski od innych Januszów."

A tak serio, Zanim coś napiszesz to weź poranną porcję leków. Jeśli - prócz zwidów - masz też zaniki pamięci, to przyklej sobie karteczkę samoprzylepną na czoło. Jeśli i z tym będziesz miała problem to uderz się kilka razy płaską w czoło, co by mieć pewność, że będzie się dobrze trzymała.

ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Jaki głęboki tekst polaczku. Twoje XD niestety zdradza że podstawówka nie została nawet ukończona wiec jeśli możesz to wracaj do mamusi i nie wchodź w dyskusje z dorosłymi. Wiecej nie mam Ci nic do napisania bo bez względu na wszystko jesteś tylko dzieckiem a dzieci sie nie rusza. 1000 razy się ośmieszysz zanim dojrzejesz...

Brumhilda

Nawet nie wnikam, jakież to wizje tym razem przesłał ten gąbczasty przyrząd wewnątrz twojej czaszki - tym niemniej sam fakt, że napisanie "xD" określa wiek rozmówcy jest już sam w sobie żenująco groteskowy, toć wszyscy doskonale wiemy, że nic tak nie świadczy o dojrzałości i dorosłości, jak zerowa wiedza o znakach przestankowych i płakanie o oceny innych ludzi.
To, że coś z ciebie niefortunnie wypełzło to jedno, lecz to, że ów twór poziom inteligencji odziedziczy po matce, to już osobna kwestia i tragedia sama w sobie. Mam niepłonną nadzieję, że będziesz jedynym członkiem własnej familii skamlącym na tym forum, wszak kolejnego ćwierćmózga raczej tu nie potrzeba.

Ps. Jak chcesz tam dalej bełkotać o podstawówce, to chociaż w minimalnym stopniu ogarnij interpunkcję, ty fizyczna manifestacjo porażki polskiej edukacji xD

GarvinSitho

Powiedział człowieczek który sam użył XD :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones