PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459763}

Zapiski z Toskanii

Copie conforme
6,3 4 681
ocen
6,3 10 1 4681
7,0 6
ocen krytyków
Zapiski z Toskanii
powrót do forum filmu Zapiski z Toskanii

Jak w temacie.... trochę już mam, ale na pewno jest tego dużo... szczególnie zależy mi na kinie włoskim, ale z realną szansą na polską wersje jezykową (lektor lun napisy)...
moje propozycje:
- Ukryte pragnienia
- Listy do julii
- Pod słońcem Toskanii
- Amerykanin
- Jedz, módl sie i kochaj
- Rzymskie wakacje
- Rzymska opowieść
- Turysta (tylko z powodu Wenecji)
podpowiedzcie co jeszcze warto zobaczyć w tych klimatach

ocenił(a) film na 9
robwis

To nie są podobne filmy!

ogqozo

no fakt, ich akcja rozgrywa się lub dzieje (jak kto woli) na Antypodach, Alasce, Patagonii czy choćby we Francji (nieopodal Andrychowa). Jeśli masz problem ze zrozumieniem o co proszę, to spytaj a nie krzycz;-) Nie ma dla mnie znaczenia treść filmu tylko miejsce, gdzie kręcono zdjęcia (akcji). Z przyzwoitości nie będę bawił się w złośliwości na temat definicji słowa "podobne" i jego znaczenia w różnych słownikach...

robwis

Czekolada - miłego seansu.

robwis

może "W Kairze"...

ocenił(a) film na 9
robwis

A jeżeli jednak najdzie Cię ochota na film o podobnym charakterze, treści, a nie ze względu na miejsce kręcenia, to chciałabym zaproponować "Rozmowy z innymi kobietami". Serdecznie polecam :D

robwis

mi na myśl przychodzą filmy: "Przed wschodem słońca" i "Po zachodzie słońca"

ocenił(a) film na 7
chlopczyca

Dokładnie! Nawet mi się wydawało że może ten film jest nimi zainspirowany (tamte dużo lepsze, oczywiście).

ocenił(a) film na 8
chlopczyca

te dwa filmy sa ostatnio na Zone Europe one by one; obejrzalem "Przed wschodem..". Nie powalil mnie, ale obejrzalem z przyjemnoscia. Kolejny nagralem (emisja byla o 23:30, na dzien powszedni dosc pozno), czeka na dysku. Moze dam rade w Swieta. Zobaczylem pierwsze 5 min. i jestem ciekawy jak sie rozwinie ta historia.

dzejzor

Ja z kolei już jakiś czas temu obejrzałam "Po zachodzie słońca", a cały czas na obejrzenie czeka Przed wschodem!!!
A tak a propos są podobno plany, aby nakręcić 3. część.

ocenił(a) film na 8
robwis

Amerykanin - gniot, nie ma nic wspolnego z Zapiskami.
Nie znam wloskich filmow podobnych do Zapiskow... Podobnymi moim zdaniem sa:
- Zdarzylo sie w Madison County (USA) - powalajaca rola M. Streep przy wspoludziale C. Eastwooda jako aktora, rez, i bodaj producenta; dla mnie obok Pozegnania z Afryka, Godzin najlepsza kreacja M. Streep, kazdy MUSI to zobaczyc, kunszt aktorski na niespotykanym poziomie, a i sama historia niczego sobie, Clint bez magnum tez jadalny w roli ciut zestarzalgo, ale jeszcz, moze jednak, amanta.
- Kobieta i Mezczyna - (FR) rez. C. Lelouch, klasyka relacji kobieta-mezczyzna, topowe dokonanie , niezwykle role, muzyka, opertaor
- Angielski Pacjent - (USA+) - w wymiarze melodramat, tu takze J. Binoche, ale nie tak kameralny, osobisty, subtelny jak Zapiski
- Droga do Szczescia - (USA) troszke obok, ale tez o relacjach, z DiCaprio i zjawiskowa K. Winslet
- Jowita - (PL) to abcedalo, film Morgensterna, ktory trzeba koniecznie znac; relacje damsko-meskie
- Noz w Wodzie - (PL) "a" z abecadla, tez o relacjach, Polanski w swoim jedynym w PL zrobionym filmie, g e n i a l n y prawie pod kazdym wzgledem, OBOWIAZKOWA pozycja dla kazdego kinomana
i pewnie wiele, wiele innych....

dzejzor

A good year z Russelem Crowe i cudowną Marion Cotillard

ocenił(a) film na 8
lovechillout

niedawno byl w TV; zahaczylem kawalek jednym okiem i zapomnialem o nim; dzieki, ze przypomniales o ty filmie...

lovechillout

Tak, bardzo przyjemny film, dobrze się patrzyło na widoki i Marion, i słuchało akcentu Russel'a.

ocenił(a) film na 8
dzejzor

dzejzor i m_ka75, świetne propozycje! Zdarzylo sie w Madison County i Droga do Szczescia to jedne z moich ulubionych filmów. Te których nie widziałam wpisałam na listę. Dla mnie podobne są również:
- Między słowami
- Niewinna (2008)
- mniej - zabawny ale nie głupi Przeboje i podboje
- Une journée (2007)
- i polskie: Huśtawka (2010)
- i arcydzieło "Anatomia miłości" :)

ocenił(a) film na 8
superkaha

superkaha, ide od gory listy, wiec na pierwszy ogien "Miedzy slowami". Dobry tip. Duze dziek! Troszke bardziej obszernie na jego temat wypislalem sie tutaj>>http://prostozjeziora.blogspot.com/2012/03/miedzy-sowami-lost-in-translat ion-rez.html
Sprawdzilem w swojej lokalnej wypozyczalni. Maja "Niewinna".
A przy okazji dzisiaj/wczoraj (podaje za Trojka) miaja 50 lat od premiery "Noza w wodzie".

ocenił(a) film na 8
superkaha

superkaha, jakis czas temu obejrzalem "Niewinna". Ten akurat niezbyt>>>http://prostozjeziora.blogspot.com/2012/03/niewinna-other-man-rez-rich ard-eyre-usa.html, ale sie nie zrazam. Konczy sie sezon zimowy co oznacza dla mnie praktycznie koniec sezonu dvd, bo filmy na dvd ogladam "jezdzac" na trenazerzerze. Od kilku dni jednak sniezy, wiec moze uda mi sie zobaczyc wiekszosc z Twojej listy.

ocenił(a) film na 3
robwis

Polecam szczególnie:
- "Mine Vaganti. O miłości i makaronach" Ferzana Ozpeteka
- "Jestem miłością" Luci Guadagnino
- "W Kairze" Ruby Nadda
- "Odchodząc" Catherine Corsini
- "Kochałem ją" Zabou Breitman
Mam nadzieję, że skorzystasz.

ocenił(a) film na 8
m_ka75

Nie wiem jak robwis, ale ja zapisalem w kajecie i z pewnoscia skorzystam/sprawdze.
Dziek!

ocenił(a) film na 3
dzejzor

Swoją drogą, jestem ciekawa, który spodoba Ci się najbardziej, bo widzę, że jednym z Twoich ulubionych jest "Co się wydarzyło w Madison County" (tak jak i moim!).
Daj znać.

ocenił(a) film na 10
robwis

Dziwnie wrzucać do jednego worka takie filmy jak "Zapiski z Toskanii" i "Listy do Julii" <facepalm>
No ale jeśli już, to polecam: "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca", "Między słowami", wspomniane wcześniej "Co się wydarzyło w Madison County", "Welcome to the Rileys". Polecam!

ocenił(a) film na 7
deva

Bo autorowi tematu chodziło raczej o powiązanie, hm, geograficzne? - słońce, ładne widoczki, sielanka, te sprawy, więc jakieś uzasadnienie to ma ; ).
Ale na szczęście większość z was podała filmy podobne klimatem, bo tego właśnie szukam. Zapisków jeszcze nie widziałam, ale kocham Before [Sunrise, Sunset, a niedługo - mam nadzieję - dołączy Midnight] i bardzo chętnie obejrzę więcej filmów im podobnych.

ocenił(a) film na 7
robwis

Dobry rok
Genua. Włoskie lato

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones