PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684980}

Sils Maria

Clouds of Sils Maria
6,2 11 418
ocen
6,2 10 1 11418
6,6 23
oceny krytyków
Sils Maria
powrót do forum filmu Sils Maria

Można wybrzydzać

ocenił(a) film na 8

Nie jest to jakaś nowa, współczesna "Persona". I może ten wielowymiarowy film jest trochę zbyt sztucznie "podkręcony" i zanadto wykoncypowany, trzeba było jednak sporej maestrii, by tak zgrabnie wszystko scalić: treść, formę, idee... Choć akurat idei i nieco banalnego gadania o sztuce było tu ciut za dużo.

Jednak największym rozczarowaniem były niestety aktorki. Binoche uwielbiam, ale nie jest to rola, którą można zaliczyć do jej najlepszych dokonań (a miałem nadzieję, że tak będzie). Stewart jest całkiem w porządku, ale nie zaspakaja apetytu, jaki wzbudziły wcześniejsze pochwały i nagroda Cezara (za to? serio?).

Tak, można sporo wybrzydzać, ale jednak nie mam na to ochoty, chociażby z tego powodu, że film oglądało mi się wyśmienicie i nie mogę przestać o nim myśleć.

snoopy

Może gdyby nie ten mongoloidalny akcent, oceny Binoche byłyby lepsze. Wolę już słuchać Schwarzeneggera.
Stewart sobie po prostu "jest" w filmie i niewiele się stara (w przeciwieństwie do Binoche).
Jednak ta mała suszy jedynki, zarzuca włosami i zapala kolejne fajki w taki przejmujący sposób, że nie można oderwać wzroku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones