PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570392}

Październik

Octubre
6,4 131
ocen
6,4 10 1 131
Październik
powrót do forum filmu Październik

Clemente (Bruno Odar), samotny mężczyzna w średnim wieku, prowadzi lombard. Poza klientami prawie nikt go nie odwiedza. Czasem wpadnie jedynie stary sąsiad, który lubi Clemente przede wszystkim ze względu na pamięć o jego ojcu. Pewnego dnia jednak w mieszkaniu i życiu Clemente pojawi się ktoś, kto wybije go z monotonnego, bezpiecznego rytmu: niemowlę. Mężczyzna domyśla się, że zostawiona w wiklinowym koszu dziewczynka to owoc przelotnego romansu z prostytutką. Ale Clemente nie zamierza zajmować się dzieckiem. Chce za to odnaleźć jego matkę, co okazuje się trudniejsze, niż myślał. Przez chwilę Clemente próbuje - z marnym skutkiem - godzić pracę z opieką nad niemowlęciem. W końcu zatrudnia do pomocy sąsiadkę, Sofię (Gabriela Velásquez). Kobieta jest równie samotna jak Celemente. Wkrótce próbuje zaprowadzić w jego domu własny porządek - gotuje zupy, sprząta, a wreszcie zaczyna sypiać w jego łóżku. Dla niej ta niejasna sytuacja staje się namiastką rodziny, dla Clemente jednak taki układ wydaje się nie do przyjęcia.

ocenił(a) film na 7
pawelg17_2

Niezły, ostatnio leciał dosyć późno w TV, odwiódł mnie od spania - to spore osiągnięcie, obejrzał go także mój mąż - a to już sukces. Oszczędne dialogi (mąż śmiał się, że Peruwiańczycy są bardzo "rozmowni"), sugestywne sceny, dobra gra aktorów, klimat, podczas seansu czułam się, tak jakbym podglądała czyjeś zwyczajne życie. Zdenerwowało mnie tylko zakończenie, ale po przemyśleniu stwierdzam, że ma ono sens.

ocenił(a) film na 8
Chile

no nie dziwię się, że mąż oglądał !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones