PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7253}

Kochankowie z Pont-Neuf

Les amants du Pont-Neuf
7,6 1 940
ocen
7,6 10 1 1940
7,9 7
ocen krytyków
Kochankowie z Pont Neuf
powrót do forum filmu Kochankowie z Pont-Neuf

Główny bohater :/

ocenił(a) film na 7

Dobry film, rewelacyjna Binoche, przygnębiający, ale i przyjemny klimat paryskiej żulerki o poranku, jednak główny bohater powoduje u mnie taką agresję, że miałabym ochotę go utopić. Egoistyczny, zaborczy psychopata. Ja wiem, bo samotny, opuszczony, nieszczęśliwy, bo życie jest złe, a ona sama chciała, ale mimo wszystko mojej sympatii w ogóle nie wzbudza. Ktoś ma podobne odczucia?

ocenił(a) film na 6
Ink_85

dla mnie ta ich miłość od początku do końca nie była prawdziwa, szczególnie przez samego alexa, który chcial miec michele niejako na wlasnosc. W ogole nie pragnal jej dobra, chcial zaspokoic wlasne potrzeby - zwlaszcza po utracie hansa - ostatniego bliskiego. Mam wrazenie ze, biorac pod uwage te egoistyczne przeslanki, "zakochalby sie' w jakiejkolwiek dziewczynie, ktora pojawilaby sie na moscie. Najgorsze jest to, ze nie do konca rozumiem zabieg rezysera, czemu uczynil z niego postać negatywną...

ocenił(a) film na 7
nouvellevague

[MAŁY SPOIL]
Podzielam Twoje zdanie - Alex, w sytuacji, w której się znajdował, nie bardzo miał szansę na poznanie dziewczyny, więc jak się już trafiła, to postanowił ją sobie przywłaszczyć i do miłości to średnio podobne, skoro myślał tylko o sobie a do tego bywał wobec "ukochanej" brutalny. Zastanawiająca jest też postawa Michele. Rozumiem, że potrzebowała bliskości, spisała siebie na straty i było jej już jakby obojętne to wszystko, ale jednak wróciła do Alexa. Myślę, że to objaw jakiegoś masochizmu. Ogólnie film jest ciekawy i poruszający, ale nie jako opowieść o romantycznej i trudnej miłości, ale o uczuciach patologicznych i toksycznych.
Sądzę, że reżyser nie planował stworzenia postaci negatywnej ani pozytywnej, po prostu przedstawił człowieka o takim rysie psychologicznym. I to jest właśnie, wg mnie, najciekawsze w tym filmie - nie jest to zwykła, ckliwa opowiastka, ale obraz, który pozostawia wiele wątpliwości i sprzecznych emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones