PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847597}

Jak być dobrą żoną

La bonne épouse
5,4 2 412
ocen
5,4 10 1 2412
5,2 4
oceny krytyków
Jak być dobrą żoną
powrót do forum filmu Jak być dobrą żoną

Czy chodzi po prostu o to, że główna bohaterka odkrywa, że feminizm jest ok i wolne związki są super, czy jest tam coś więcej? Bo nie znajduję sensownego streszczenia nigdzie.

Szarobure

Po części masz rację.
Chociaż szczerze mówiąc, widzę w tym próbę pokazania widzom, czym naprawdę jest feminizm, bo przez te skrajne przypadki (kobiety czujące wyższość nad mężczyznami) ludzie odbierają go jako właśnie walkę o to, żeby kobiety>mężczyźni, zamiast kobiety=mężczyźni.

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Świetne wyśmianie " roli/funkcji " żony/pani domu. Dla ludzi z dystansem i raczej nie dla pisowców.

ocenił(a) film na 8
Flinston1987

Umierałam ze śmiechu widząc Binoche i to jak prześmiewczo bawi ją poważna rola statecznej Pani Van der Beck :)
potem znów śmiechałam przy Moreau, która jest w swej ciapciowatowości genialna,
i obleśnie-zabawny staruch śliniący się na widok młodych dziewcząt :D mnie rozbawił.
Świetna satyra na idealne panie domu :D banan nie schodził mi z paszczy,
fantastycznie dopracowane szczegóły: najdrobniejsze gesty, półuśmieszki, surowość spojrzeń, robiły całą robotę ;)
Znakomita uczta dla wielbicieli kina francuskiego. Zadbajcie jednak by, nie raczyć się posiłkiem lub napojem.
Śmiałam się okrutnie jedząc bruksell i niewiele brakowało bym skończyła jak biedny Robert ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones