PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 92 995
ocen
6,4 10 1 92995
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Hollywood bierze się za kultowy tytuł i nie ma prawa tego spartolić, odrzeć historii z klimatu, fabularnej i filozoficznej głębi. Jeśli powstanie efekciarski gniot dla spasłej jankeskiej smarkaterii to do końca życia nie zaufam już żadnemu filmowcowi robiącemu sajfaj w holiłudzie.

Nie oczekuję cudów, cyberpunkowego arcydzieła na miarę pierwszej kinówki GITS, ale niech to będzie dobry film. Tak po prostu - dobry film...

Reżyser i scenarzyści - banda żółtodziobów z pojedynczymi osiągnięciami, Scarlett Johansson jako Motoko i Pilou Asbæk jako Batou. Czy po tym naprawdę liczysz na kino na jakimkolwiek poziomie? Nad filmem nie pracują żądni wizjonerzy, ani ludzie z doświadczeniem. Mamy tylko producentów i ich kukiełki na stanowisku reżysera i scenarzysty. Już sam wybór obsady wyraźnie mówi, jaki jest ich stosunek do marki i fanów. Im nie zależy na wiernej adaptacji, oni po prostu nakręcą kolejny, typowy amerykański blockbuster, który ma dodatkowo przyciągnąć uwagę tytułem. Powtórzy się sytuacja z 47 roninów, albo Dragonball: Ewolucja.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Moze poczekajmy z oceną do premiery.
Faktycznie wzieli się za jeden z najlepszych klasyków sf
I oby tego nie spiepszyli...

szmyrgiel

Mi wystarczyło, że wybrali Scarlet żeby wiedzieć, ze będzie to gówno. Każdy film zagrała jedną miną a w scenach bojówek ma 10ciu kaskaderów - słowem jest gorsza niż Steven Seagal xD

ocenił(a) film na 4
IstarVanTassel

Z drugiej strony jedna mina może podkreślać "cyborgowość" Major, tak jak w oryginale...

ocenił(a) film na 8
IstarVanTassel

wszędzie pchają tą ofermę i garbatą wioskę dając replay z krzywą psitom gdzie się da

ocenił(a) film na 8
IstarVanTassel

jesteś chyba ślepy jeśli tak sądzisz. widać, że w życiu nie oglądałeś choćby Under The Skin gdzie Scarlett pokazała klasę aktorską.

ocenił(a) film na 7
IstarVanTassel

Bullshit !!!!!

IstarVanTassel

Nie oglądałam jeszcze, ale jak dla mnie to w cholerę durne, żeby do filmu na podstawie mangi/anime/bądź co bądź ze świata dalekiego wschodu, dać aktorów, co to z kilometra widać, że z kulturą azjatycką mają tyle wspólnego, co scenarzyści M jak Miłość z Titanikiem

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Co racja to racja.Nic prawie nie stoji za tym filmem ze bedzie jakis wyjatkowy.Cos czuje ze to bedzie duzo CGI i akcji a malo fabuly i dobrych dialogow a juz o dobrym aktorstwie mozna raczej zapomniec.
To nie Ridley Scot zeby z tego cos wyszlo epickiego i powaznego.
Niestety szykuje sie typowy hollywodzki blooksbuster.

ocenił(a) film na 4

Zobacz na reżysera, gorzej być nie mogła. Chyba sobie żartują. Nie liczyłabym, że z tego filmu coś wyjdzie.

GlamourM

Jak mogli go zatrudnić /:

Nie zwiedzi się jak w tej produkcji pojawi się Stewart /:

ocenił(a) film na 6

Ciekawe czy bd nagie sceny ze Scarlett tak samo jak w oryginale :D

ocenił(a) film na 5
kristofero_fb

Nie będzie, bo film będzie w PG13, żeby jak najwięcej zarobił :(

Już po obsadzie aktorów widać że to będzie karykatura filmu, na miarę Dragonball: Ewolucja zrobiony dla czystego zysku po to, aby przyciągnąć samym tytułem do kin, jeżeli miał by to być film zrobiony na "serio" to zarówno reżyser, scenarzysta, i aktorzy powinni być z Japonii

makalega

Bez przesady bardzo dobrych reżyserów i scenarzystów w Ameryce też nie brakuje - Niestety tutaj mamy żółtodzioba .

Jedynie co pociesza to zdjęcia z planu, obawiałem się że będzie to gorzej wyglądało .

Jednak za wcześnie jest żeby tak szczegółowo tą produkcję oceniać, poczekajmy chociaż na zwiastun .

makalega

popieram

17,5 mln z budżetu poszło na gażę Scarlett Johansson, która ani wyglądem ani dotychczasowymi rolami nawet odrobinę nie przypomina oryginału. Liczę na cud od charakteryzatorów i panów od efektów komputerowych. Branie się za to anime uważam za pomyłkę. To się zwyczajnie nie może udać w formacie blockbustera.

RadoslawKamil

Nowe zdjęcia : http://fdb.pl/wiadomosci/27172-wyciekly-zdjecia-z-ghost-in-the-shell

Stwierdzam że nie wygląda to tak tragicznie jak myślałem .

ocenił(a) film na 8
RadoslawKamil

17,5 ??? szok.... i to wszystko na faceta przebranego za babę..Ghost in the Shell zrobiło klapę, ludziska w końcu się skumały że tam są graty pod tym body,prawidłowo jeszcze jedna taka wtopa i szejmelowi przytną pare zer

ocenił(a) film na 5

Już spieprzyli dając Scarlett Johansson.

ocenił(a) film na 8
Ryjek49

Myślę, że Scarlett pasuje bardzo dobrze to postaci Motoko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
androgenius

A ty czemu używasz amerykańskiego cudzysłowu (" ") zamiast polskiego („ ”)?

ocenił(a) film na 6
Krzys_Pe

Ponieważ jest wygodniejszy i bardziej estetyczny, a jego użycie nie jest błędem.

androgenius

Kole, przecież taka literówka jak "to"/"do" nie ma związku z niewiedzą czy modą :/ Nikt nie robi tego specjalnie bo "lepiej wygląda" czy łatwiej się pisze.

Mi się wydaje, że to ma związek z...wiekiem (albo ogólnie ze zmęczeniem, zniszczeniem mózgu).
A mówię to bo SAM SIĘ NA TYM JUŻ ZACZYNAM ŁAPAĆ :/ I to nie tylko zamiana "d"-"t", ale również zamiana "p"-"b".
Na początku wyrazów, krótkie wyrazy i nie występuje to przy wymowie tylko przy pisaniu.

Jeśli to rzeczywiście nowe zjawisko (tzn. nie występowało we wcześniejszych epokach) no to jesteś mądry to znajdziesz pełno przyczyn takiego uszkodzenia i szybszego niszczenia mózgu, głównie chemicznych, od zatrucia środowiska, jedzenia po lekarstwa, "chemitrails" :> itd.

ocenił(a) film na 6
rhotax

o ja pie.ole, czyli w kiblu się nie mogę zarazić?

ocenił(a) film na 5
androgenius

A nie wpadłeś na to, że to zwykła pomyłka?

ocenił(a) film na 10
androgenius


androgenius skończyłeś?

użytkownik usunięty
vash_the_slonek

Paradoksalnie Scarlett jest najmocniejszym elementem tego filmu.

Ryjek49

Też za nią nie przepadam, ale na zwiastunie wygląda nie najgorzej.

Niestety - spieprzą.
Generalnie amerykanie nie potrafią robić remake'ów azjatyckich filmów/animacji/sztuk. Spaprali Dragonballa, Ring, schrzanią i to... Nieźle wychodzą im za to remake'i własnych i europejskich produkcji: Miasto Aniołów, Joe Black, Mechanik.
Widać różnice kulturowe im nie służą...

xmrrx

Naprawdę nie ma co wyrokować prze obejrzeniem , zapowiedzi choć bardzo krótkie wyglądają klimatycznie .

ocenił(a) film na 6
xmrrx

1wszy Ring jest lepszy od japonskiego, ktory mnie smieszyl.

ocenił(a) film na 4
xmrrx

Chyba jednak nie spieprzyli: http://maritra.pl/2017/04/ghost-in-the-shell-2017.html

ocenił(a) film na 5

zwiastun nie wyglądał obiecująco ale może być mylący

ocenił(a) film na 5

ale szansa na to że spieprzą ten film wzrasta wystarczy spojrzeć kto odpowiada za scenariusz i za reżyserie

Film ma zarobić. Nie oczekujmy majstersztyku. PG13 plus oczekiwania obecnej publiczności robią swoje.
Mangi nie da się podrobić. Oglądałem major Kusanagi zarówno oryginalną ścieżką jak i angielskim dubbingiem. Dwa różne filmy.
Podsumowując. Fabularna wersja świata zachodu może być ciekawa. Na pewno nie będę szukał żadnych wspólnych wątków, nawiązań , podobieństw. Jestem ciekaw wizji Japonii roku 2029.

ocenił(a) film na 4

Nie skądże nie schrzanią, w końcu to wybitny reżyser Królewny Śnieżki i Łowcy.

boję sie też o naszych asów jeśli zamiast lektora wybiorą dubbing to będzie masakra.

użytkownik usunięty

To nie będzie historia oparta na pierwszym filmie, a zlepek fajnych scen akcji z serialu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Na czym polega klimat i filozoficzno-fabularna głębia?

Trailery mnie zachęcają, na film się wybiorę do kina z sentymentu ale.. nastawiam się na kino rozrywkowe zamiast z prawdziwego zdarzenia produkcję GiTS. Zdziwię się, jeśli film okaże się czymś więcej aniżeli wydmuszką 'serii', na której bazuje.

ocenił(a) film na 6

Koles ogarni tok myslanie, bo najlpesze kino sci-fi wyszlo akurat spod rak amerykanow, czy tego chcesz, czy nie, to oni stworzyli największe klasyki sci-fi.

ocenił(a) film na 8

No tak, bo jeden reżyser reprezentuje cały gatunek. Odmów sobie takich perełek jak Interstellar z powodu tego, że film X czy Y Ci się nie spodoba. Cóż za logika :)

Witam
Mam pytanie- czy Ty o "filozoficznej głębi" japońskiej anime piszesz serio?
Jeżeli tak to mam następne pytanie- co to wg. Ciebie jest "filozoficzna głębia? Czy mógłbyś podać nazwisko jakiegoś Japońskiego filozofa?

a jak bedziemy mogli sprawdzić czy na pewno nie bedziesz oglądał kolejnych amerykanskich filmów sci-fi ?bez przresady autor tego komiksu sam sie spieprzył.

ocenił(a) film na 9

Mysle ze to bedzie cos na poziomie remaku Pamieci Absolutnej ;].
Nie bedzie mial szans z oryginalem ale tez nie bedzie tragedji.Poprostu dobre kino rozrywkowe na 2 godziny nic wiecej nic mniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones