PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4545}

Czekolada

Chocolat
7,5 218 049
ocen
7,5 10 1 218049
6,8 25
ocen krytyków
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

niestety w dzisiejszych czasach tak jest {nie chodzi o religię jak w tym filmie pokazano- udających
świętych a każdego za plecami obsierają z tym mi się kojarzą dzisiejsi katolicy, wtykają nosa w
nieswoje życie} jesteś inny, masz inne poglądy, masz jakąś pasję jesteś dziwny bo nie robisz to co
inni najlepiej by każdy wytykał by palcem, niestety większość taka jest, tak samo było w filmie i jest
w rzeczywistości

ocenił(a) film na 9
krzyysiek20066

Dzisiaj katolicy wytykają palcami, a kiedyś torturowali i zabijali. Jakiś postęp jednak jest:)

ocenił(a) film na 5
krzyysiek20066

W dzisiejszych czasach to zwykli katolicy z tradycjami i wartościami są wytykani. Rządzi lewactwo i inność, która zaczyna już być pospolita właśnie. To większość narodowa zaczyna być mniejszością, bo mniejszości zaczynają się panoszyć i walczyć o swoje prawa. Co za bullshit zaserwowałeś, litości. Film obrazuje starsze czasy, w może przerysowany, może prawdziwy sposób. To fakt, że miasteczkiem może rządzić jeden człowiek, kiedy nie istnieją mass media. Ale miasteczko funkcjonowało w taki a nie inny sposób tylko ze względu na chore przekonania jednego burmistrza. Nie widzisz tego? Poza tym.. W każdej mniejszości czy większości spotka się i "tego dobrego" i "tego złego".

użytkownik usunięty
paupawe

no akurat film ten idealnie odzwierciedla nasza aktualna sytuacje w kraju, kazda innosc i odstepstwo od "normy" jest zle odbierane i krytykowane przez wiadomo kogo.jesli nie chodzisz do kosciola, jestes "wege" to nie jestes prawdziwym polakiem, tak mysli nasza wladza, to pokazuje jak bardzo niektorzy sa zacofani, dokladnie tak jak burmistrz w tym filmie

ocenił(a) film na 3

ło matko. i ty tak na poważnie?

użytkownik usunięty
pessoaa

nie żartem
;P

ocenił(a) film na 8

no to "nie żartem", czy też "nie, żartem"?

użytkownik usunięty
Morska_Bryza

nie, żartem :) a tak w ogóle to na poważnie!

ocenił(a) film na 8

100 % racja.. 100%-wa NIESTETY !!!

paupawe

Nie mogę..... biedne, prześladowane katole xD Ciemiężone przez mityczne "lewactwo" xD
Katolstwo to jedna z największych zaraz ludzkości

ocenił(a) film na 8
krzyysiek20066

Dokładnie - w dzisiejszych czasach to katolicy są wytykani palcami i atakowani a nie odwrotnie

ocenił(a) film na 8
krzyysiek20066

Omijam 3 osoby, bo gadają bzdury.
Fabuła jakoś blisko symbolizuje naszą polską rzeczywistość... Hrabia de Reynaud wypisz wymaluj... Pokaz ciemnoty i walki z nią. Są tacy, którzy wiedzą najlepiej... Co? Dobrze manipulować prostym ludem? Fe....

ocenił(a) film na 9
krzyysiek20066

Ktoś kiedyś ładnie powiedział- są katolicy i są katole.. :)

ocenił(a) film na 8
mihh

Otóż to. A bohaterowie "Czekolady" okazali się jednak katolikami, bo z Vianne się w końcu dogadali :)

ocenił(a) film na 7
mihh

co za różnica czy katolicy czy katole?
jedni i drudzy wierzą w jakiegoś wyimagowanego gościa w chmurach a to zdecydowanie daje obraz ich inteligencji.

W latające jednorożce też wierzycie? Jak nie to powiedzcie mi dlaczego? Jest dokładnie tyle samo dowodów na istnienie latających jednorożców co gościa którego nazywać bogiem - czyli ZERO

BartasBartas

Wiara w Boga nadal jest nieskończenie bardziej sensowna niż wiara w Marxa

ocenił(a) film na 7
Wyspiarski_Andrzej

Celna uwaga. Dodam, że obecnie większość wierzy w demokrację, ponieważ sądzi, że większość ma zawsze rację (rym celowy).

krzyysiek20066

"jesteś inny, masz inne poglądy, masz jakąś pasję jesteś dziwny bo nie robisz to co
inni"- w punkt. Tak jest ze wszystkim, nie tylko z religią. Ten film fajnie pokazuje te zjawisko. Ja mam w d.pie co o mnie myślą inni, życie jest tylko jedno, więc żyję po swojemu. Lepiej być czarną owcą niż należeć do stada baranów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones