PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034333}

Bulion i inne namiętności

La passion de Dodin Bouffant
7,3 1 095
ocen
7,3 10 1 1095
7,6 22
oceny krytyków
Bulion i inne namiętności
powrót do forum filmu Bulion i inne namiętności

Oglądać film o gotowaniu przez 2,5 godziny z fascynacją, wzruszeniem? Zaskakujące, ale tak. Bo jest tak cudowny wizualnie, tak zmysłowy, tak namacalnie pyszny. Nie usłyszymy w nim ani jednej nutki, a jest przepełniony dźwiękami. Mamy też niezwykłą relację dwójki miłośników sztuki kulinarnej, będących dla siebie kochankami, inspiracją i źródłem poczucia sensu życia. Ta radość budzenia się każdego dnia, gdy z kuchni dobiega muzyka naczyń i zapachy zapowiadające następne sensualne przeżycie.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

tak jak napisałaś, plus jest na tyle inspirujący, że na jutro zaplanowałem bulion, a w najbliższej przyszłości zamierzam wypróbować rybę w mleku ;)

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Dokładnie takie miałem przemyślenia! Cudowny i błogi film. Jak ktoś szuka podobnych emocji to jeszcze Truflarze.

Agatonik

Jak to ani jednej nutki? W tym filmie nie ma muzyki?

ocenił(a) film na 9
Soowka_Ninja

Nie ma, ale doznania dźwiękowe są wspaniałe.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Widziałaś "Ucztę Babette"? Te film nie umywa się do Uczt

ocenił(a) film na 5
miki4you

Urwało mi tekst.

ocenił(a) film na 9
miki4you

Oglądałam. Co prawda dawno temu, ale po ocenie widać, że aż tak mnie nie zachwycił. Dałam mu 7.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Aha, no mnie bardzo . A Bulion dla mnie nie ma historii, postaci są niepogłębione, jakieś niespójne. Długie ujęcia bez uzasadnienia - laska niesie danie po schodach przez minutę - czemu? Montaż kiepski, szkolne ujęcia. Nawet to jedzenie jest tylko na samym początku pokazane jakoś bardziej zmysłowo, potem temat zdycha. Nie przekonał mnie ten film .

ocenił(a) film na 9
miki4you

Pewnie podczas oglądania filmu zwracam uwagę na inne aspekty niż Ty. Montaż w ogóle mnie nie interesuje. Postaci zapadły mi w pamięć, ich spojrzenia, gesty mówiły więcej niż dziesiątki słów. A przede wszystkim, co już pisałam w swoim komentarzu, to przepięknie zmysłowy film.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Okej, spoko, ale dla mnie zabrakło historii. Zabrakło też od połowy filmu pomysłu na fabułę :) Btw, Aga, można z Tobą jakoś na priv pogadać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones