Juliette Binoche

Juliette Anne Marie Binoche

7,8
16 024 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Juliette Binoche

Niezła europejska hrabina. Odmówiła Spielbergowi, gdy ten grzecznie ją zapytał, czy nie zgodziłaby się zagrać w "Zaginionym świecie". Odpowiedź Binoche nie była błyskotliwa, to nie był miły żart. Otóż stwierdziła, że wystąpi, lecz tylko wówczas jeżeli otrzyma w filmie do zagrania rolę... dinozaura. Cóż za nonszalancja. Cóż za lekceważący ton. Alfred Hitchcock dobrze powiedział, że aktorzy na planie powinni być traktowani niczym bydło, bo jak nie, to proszę, od razu chcą górować na panem i władcą filmu czyli reżyserem.

I dlatego wyżej stawiam prawdziwe damy francuskiego kina, ikony: Deneuve i Huppert. One nie wywyższają się, nie udają wielkich aktorek. One po prostu są wielkie w sposób naturalny.

Mimo incydentu ze Spielbergiem, Binoche pozostanie dla mnie na zawsze jedną z najśliczniejszych aktorek, jakie dane mi było podziwiać na dużym ekranie. Przeogromny talent i wspaniałe, wielkie role. "Trzy kolory: Niebieski", to film w którym zagrała i wyglądała absolutnie zachwycająco.

Szkoda, że nigdy nie zagrała w scenie erotycznej z Depardieu. Te jego wyzwiska pod jej adresem, wielu zapewne oburzyły, dla mnie jednak jest to bardzo osobliwy love letter ze strony Gérarda. Gérardowi jest być może gdzieś tam w głębi serca przykro, że nigdy nie trzymał Juliette w swoich potężnych ramionach, zazdrości Ironsowi i innym kolegom z filmowej branży. Taki trochę zraniony niedźwiedź.

La_Pier

a ona czlowieku udaje? przeciez spielberg tez ponoc smial sie z tego zartu. tylko ty odbierasz to jak obraze majestatu a sam steven tego tak nie odczul. miala chyba prawo zreszta odmowic co nie?

konradzkamienia

Spielbergowi się nie odmawia. Serio śmiał się z jej żartu? Podasz link?

La_Pier

ogladalem z nia wywiad na tvn w programie porannym. a zreszta gdzie jest napisane ze spielbergowi sie nie odmawia. jej sie moze nie podobal pomysl to nie wziela udzialu.

konradzkamienia

Z takim źródłem jesteś niewiarygodny.

La_Pier

oj nawet jesli to co? nie moze odmowic spielbergowi? a co on bóg? nie. nie dla kazdego jest rezyserem wyjatkowym. ona po prostu nie chciala u niego zagrac i tyle. jak nie chciala to odmowila.tylko kolesie twego pokroju robia problemy i mowia ze spielbergowi sie nie odmawia.nie chce-nikt nie zmusza.nara

konradzkamienia

a zreszta juliette nie klamalaby w wywiadzie.po co jej to? na pewno tak bylo.podbuzowales mnie. haha dobre ,,spielbergowi sie nie odmawia''pewnie. bo nie mozna.on jest bogiem. bo to jej guru napewno .;) haha popracuj nad argumentacją.papa ,,znawco''

użytkownik usunięty
La_Pier

Spielbergowi się właśnie odmawia, bo to jeden z najchciwszych żydków w całym hollywoodzie. Jego nazwisko musi być wszędzie, to taki polski Wajda.

Dokształć się w filmowej materii.

użytkownik usunięty
La_Pier

Zacznij zwracać uwagę na osobę reżysera, a nie na twórczość.

Odwrotnie. Zawsze odwrotnie.

użytkownik usunięty
La_Pier

Ale my nie rozmawiamy o twórczości tylko o zachowaniu Binoche. Pokazała, że nie ulega presji otoczenia, powszechnym opiniom o geniuszu SZpilberga tylko potraktowała go tak samo jaki ma do niego stosunek. Duma nie ucierpiała i dobrze.

Binoche odrzucając ofertę Spielberga, zachowała się jak jakaś paniusia. Uważasz, że Depardieu w głębi serca ją kocha?

użytkownik usunięty
La_Pier

Niestety nie jestem w tym temacie.

Szkoda.

La_Pier

Ciekawe czego nie ma Spielberg a czego nie brak autorom żenującej do granic możliwości reklamy Credit Agricole w której dubbinguje ją .... Jarosław Boberek:D

Musi być jej dzisiaj głupio.

http://www.youtube.com/user/CABankPolska?v=OoT9yt_jRQk

krzychun

Niektóre decyzje aktorek są niezrozumiałe. Oj Julka, Julka ;)

krzychun

Oj tam, Binoche to już pani w średnim wieku, więc do reklam z jej udziałem trzeba się przyzwyczaić. Tak obleci: banki, kosmetyki, kremy na żylaki, sztuczne szczęki. Jak to w życiu ;)

Natomiast gdy 15 lat temu odmawiała Spielbergowi była gwiazdą u szczytu i świeżo upieczoną laureatką złotego ludka Akademii. Rozumiem oburzenie jej aroganckim żartem, ale litości. Po występach u Kieślowskiego powinna mieć kompleksy względem Spielberga i jego sequelu bajki o dinozaurach? Mądrze zrobiła, miała nosa. O ile "Park Jurajski" jest fajnym kinem przygodowym na poziomie, to już "Zaginiony świat" to eksplozja głupoty godna Emmericha.

Za to nie mniej utalentowana Julianne Moore nie odmówiła. Nikomu nie odmawia, nawet w remaku "Psychozy" wystąpiła. To jest postawa godna pochwały?

feuerbach

Zerknij w czym zagrał Day-Lewis tuż po zdobyciu Oscara za rolę w "Aż poleje się krew". Każdy aktor gra w większych lub mniejszych badziewiach. Każdy.

Binoche odmawiając Spielbergowi, być może straciła jedyną szansę na współpracę z tym, mimo wszystko, wybitnym amerykańskim reżyserem. Kto wie, niewykluczone, że praca na planie "Lost World", okazałaby się dla Binoche sporą frajdą i interesującym aktorskim wyzwaniem (granie do dinozaurów, których tak naprawdę nie ma na planie). Nie dowiemy się. Ona też, bo zachowała się niczym damulka zadzierająca nosek tak wysoko, jak tylko jest to możliwe.

La_Pier

Ogólnie Binoche stara się występować w samych ambitnych produkcjach.

Niepotrzebny

to co ona robi w Cosmopolis? uwielbiam ja i obejrzlam kawalek tego filmu dla niej i jest to niestety slabe ;/

stormysoul

Napisałem "stara się".

La_Pier

Z ciebie, kolego, to marny aferzysta jest. Odnoszę się do całokształtu wypowiedzi w tym temacie.

użytkownik usunięty
La_Pier

X-D Ma niewyparzony język, za to ja lubię. Moim zdaneim to jest najlepsza francuska aktorka..

Nie jest najlepsza, bo Huppert w "Pianistce" miażdży każdą aktorkę z Francji, ale i tak bardzo lubię Juliette. Piękna była, strasznie piękna. Teraz jest dojrzałą kobietą i nadal zachwycającą aktorką.

użytkownik usunięty
La_Pier

Urodę moim zdaniem ma średnią, ale ujmujący charakter - każda jej kreacja - choćby mały epizod w Zakochanym Paryżu - wygląda jak rola życia..

W "Niebieskim" tak ślicznie wygląda, że najpierw dostałaby mocne klapsy na pupę, a później założyłbym obrożę na jej szyję. A widziałaś co wyprawia w "Cosmopolis"? Ho ho, w takim wieku, kto by przypuszczał...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones