PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7}

Angielski pacjent

The English Patient
7,4 73 294
oceny
7,4 10 1 73294
6,1 15
ocen krytyków
Angielski pacjent
powrót do forum filmu Angielski pacjent

Film na pewno przejmujący i niebanalny, ale (wg mnie naturalnie) Akademia mocno przesadziła nagradzając go aż dziewięcioma Oskarami. W dodatku jestem skłonna nie zgodzić się z twierdzeniem, iż -zaraz po 'Titanicu', jest to jeden z najwiekszych wyciskaczy łez. Mnie film nie zachwycił acz to tylko moje suwerenne zdanie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
megan_

Melodramat = wyciskacz łez
Przynajmniej tak mówi się się o tym gatunku w życiu codziennym. "Angielski pacjent" to dobry film niestety nie wycisnął mi z oczu ani jednej łezki. Książka podobała mi się o wiele bardziej i czytając ją oczy wezbrały mi łzami. Podobała mi się historia Hany, która nie została w filmie dokończona. To pierwszy minus filmu. Drugi to postać Katharine, którą zagrała Kristin Scott Thomas. Zazwyczaj współczuję bohaterkom filmów podobnym do niej i przeżywam z nimi ich problemy miłosne, a także te związane z pracą czy życiem codziennym, ale nie polubiłam filmowej Katharine. Nie podobała mi się jej postać wykreowana przez aktorkę.

ocenił(a) film na 6
agi89

9 oskarów....
ilość oskarów nie ma się nijak do jakości produkcji ogólnie , co świetnie się w tym przypadku potwierdza....

a dlaczego zdobył aż 9 oskarów? bo w 96 nie było chyba w ogóle dobrych filmów

film niezły - ale oglądanie go bez chociażby najmniejszego prewijania - to jest baaardzo trudna sprawa

guru666xxx

//a dlaczego zdobył aż 9 oskarów? bo w 96 nie było chyba w ogóle dobrych filmów //

a "Fargo" braci Coen?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones